Aktuální informace ke znovuotevření MŠ

 Vážení rodiče, dovolujeme si doplnit informace ke znovuotevření MŠ


Při podezření na možné příznaky COVID-19
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí do školy vstoupit.
  •  Pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, je nutné umístit jej do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce s ohledem na okamžité vyzvednutí dítěte. O podezření se informuje spádová hygienická stanice. Ostatní děti je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit výuku na pobyt venku s povinným nošením roušky, dokud není známý zdravotní stav indisponovaného dítěte. Doporučuje se, aby škola měla bezkontaktní teploměr k měření tělesné teploty.
  • Pokud se u zaměstnance mateřské školy příznaky objeví v průběhu práce, školu opustí v nejkratším možném čase s použitím roušky a požadovaného odstupu. Děti je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit aktivitu na pobyt venku s povinným nošením roušky, dokud není známý zdravotní stav indisponovaného zaměstnance školy.
navrhuji, aby každé dítě při příchodu do mateřské školy bylo z domova vybavené mimo pyžamka, věcí na převlečení... také dvěma rouškami v podepsaném igelitovém pytlíčku, které použijeme jen v případě nutnosti viz výše.

Jinak všechny děti, které jste přihlásili k docházce od 18. 5. 2020, jsou již přihlášeny ke stravování.
Děkuji Vám za součinnost v dané věci a jen připomínám:

PŘI NÁSTUPU NUTNO PŘINÉST:

 

  • Čestné prohlášení
  • Souhlas zákonného zástupce
  • 2 čisté roušky v označeném igelitovém sáčku

OŠETŘOVNÉ
Jelikož se situace neustále vyvíjí, posílám Vám pro informaci včera vydané prohlášení MPSV ČR mimo jiné ve věci čerpání ošetřovného po obnovení provozu mateřských a základních škol do konce června 2020.
Možná to zásadním způsobem ovlivní vaše rozhodnutí.

 

 
Návrh zákona schválený poslanci bude nyní postoupen k projednání v Senátu, pokud bude souhlasit i většina horní komory, bude zbývat už jen podpis prezidenta republiky

 

 
Přeji Vám hezký den

Novinky na email

Pokud zadáte váš email, budeme vám zasílat aktuality a novinky. Pro zrušení odebírání novinek také napište váš email a klikněte na tlačítko zrušit.

Adresa:
Mateřská škola Radost
Kozlovská 44, 750 02 Přerov I-Město

Zřizovatel:
Statutární město Přerov
Přerov, Bratrská 34,, 750 11 Přerov I-Město

Všechna práva vyhrazena (c) 2014 Mateřská škola Radost Přerov, design a kód wedipa.com

Odkazy