Prodloužení nároku na ošetřovné

 Vážení rodiče,

sdělujeme Vám, že prodloužení nároku na ošetřovné bylo schváleno. Parlament ČR schválil pozměňovací návrh, podle kterého budou mít nárok na ošetřovné nadále až do 30. června 2020 všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Mezi důvody patří například zdravotní riziko, kdy je dítě náchylné k nemocem, alergické, nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny, také nedostatečná kapacita a krátká provozní doba ve školních skupinách. Návrh zákona musí ještě podepsat prezident republiky. Prodloužení nároku na ošetřovné rodičům, kteří nemohou z objektivních důvodů dát dítě do školy či školky, a to až do 30. června. Změny schválené Parlamentem ČR podepsal i prezident republiky.

 

Bližší informace naleznete:

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

https://www.mpsv.cz/

 


Novinky na email

Pokud zadáte váš email, budeme vám zasílat aktuality a novinky. Pro zrušení odebírání novinek také napište váš email a klikněte na tlačítko zrušit.

Adresa:
Mateřská škola Radost
Kozlovská 44, 750 02 Přerov I-Město

Zřizovatel:
Statutární město Přerov
Přerov, Bratrská 34,, 750 11 Přerov I-Město

Všechna práva vyhrazena (c) 2014 Mateřská škola Radost Přerov, design a kód wedipa.com

Odkazy