https://www.high-endrolex.com/46 , Aktuality, Úvod, Mateřská škola Radost Přerov

Náměty pro činnosti s dětmi

 Milí rodiče,

z důvodu přerušení provozu mateřské školy (epidemie COVID-19) se bohužel nemůžeme věnovat vašim dětem. Proto nabízíme několik inspirací pro práci s dětmi v domácím prostředí v tomto náročném období. Myslíme na vás i na děti a věříme, že se brzy zase uvidíme. Užijte si společné chvíle v klidu, dobré náladě a hlavně ve zdraví.

Opatrujte se a brzy se budeme těšit na shledanou

Náměty pro společné aktivity:

-        procvičování grafomotoriky a příprava na psaní – uvolňování ruky, správné držení tužky, správný sed na židli – obtahování předkreslených tvarů, pracovní listy, předškoláci zkouší napsat své jméno

-        předmatematické představy – počítání 1 – 10 (na obrázku i v běžných denních situacích – počítáme potraviny, auta, hračky, kytky … – porovnávání více x méně…), rozlišování geometrických tvarů (kruh, čtverec, trojúhelník, obdélník – hledáme v okolí), prostorová orientace (před, za, první, poslední…), hra Člověče, nezlob se

-         rozvoj řeči – správná výslovnost, souvislé vyjadřování – vyprávění         o tom, co jsme dělali, děláme, budeme dělat, poslech pohádek a jejich převyprávění, opakování a poslech básniček, písniček, popis obrázku, rozklad slov na slabiky, určování  první a poslední hlásky ve slově

-         zrakové vnímání – hledání rozdílů na obrázku i ve skutečnosti (schovávání předmětů, co se změnilo…), skládání puzzle, skládání rozstříhaných obrázků (pohlednice, fotky…)

-         pohybový rozvoj – podle možností – přirozená cvičení, hry, tancování, běh, skákání, hry s míčem

-        společenské hry s pravidly – pexeso, Černý Petr ….

-        tvořivé činnosti – kreslení, malování, stříhání a lepení (např. obrázky      z letáků, časopisů, koláže, skládání z papíru….,)

 

Konkrétní inspirace najdete na :

www.predskolaci.cz

www.tvoriveděti.cz

www.zabav-deti.cz

www.vytvarne-naměty.cz

www.vesela-chaloupka.cz


Novinky na email

Pokud zadáte váš email, budeme vám zasílat aktuality a novinky. Pro zrušení odebírání novinek také napište váš email a klikněte na tlačítko zrušit.

https://www.high-endrolex.com/46

Adresa:
Mateřská škola Radost
Kozlovská 44, 750 02 Přerov I-Město

Zřizovatel:
Statutární město Přerov
Přerov, Bratrská 34,, 750 11 Přerov I-Město

Všechna práva vyhrazena (c) 2014 Mateřská škola Radost Přerov, design a kód wedipa.com

Odkazy